Żylaki kończyn dolnych. Skleroterapia.

Mikroskleroterapia

Zabieg mikroskleroterapii polega na podaniu do światła naczynia środka obliterującego powodującego zamykanie i zanikanie zmian. Wstrzyknięcia przeprowadzane są za pomocą bardzo cienkich igieł insulinowych. Uzyskanie dobrego wyniku wymaga czasami powtórzenia zabiegu. Zabieg mikroskleroterapii wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa około 20-30 minut. Przed zabiegiem lekarz wykonuje badanie Dopplerowskie w celu oceny wydolności zastawek w ujściach żył odpiszczelowych. Po zabiegu skleroterapii mogą wystąpić przebarwienia skóry nad naczyniem. Przebarwienia te ustępują samoistnie do sześciu miesięcy po zabiegu.

Mikroskleroterapia z oświetlaczem naczyniowym VEINLITE

pajączki naczyniowe oświetlacz VEINLITE W niektórych przypadkach - ze względu na niewielki rozmiar naczynek - do prawidłowego wykonania zabiegu niezbędne jest zastosowanie "oświetlacza naczyniowego". Oświetlacz VEINLITE uwidacznia naczynia, które nie zostałyby zauważone w trakcie skleroterapii wykonanej bez użycia oświetlacza. Metoda polega na oświetleniu skóry specjalnym zródłem światła. Emitowane światło umożliwia zlokalizowanie niewidocznych podczas badania USG drobnych naczyń zasilających tzw. "pajączków" i sieci naczynek widocznych na nogach na głębokości do 1 cm. Zamknięcie naczynia zasilającego powoduje także zamknięcie drobnej sieci naczyń żylnych bez konieczności bezpośredniego podania leku. Pozwala to na zmniejszenie przebarwień, które mogą pozostać po zabiegu i w znaczący sposób poprawia jakość zabiegu.

Zalecenia po zabiegu mikroskleroterapii

Po zabiegu na leczone miejsce lekarz nakłada opatrunek uciskowy z gazików, bandaża lub specjalnej pończochy uciskowej. Opatrunek uciskowy należy nosić przez trzy dni. Bezpośrednio po zabiegu pacjent przez minimum 30 minut powinien spacerować.

Cennik - zabieg mikroskleroterapii

Cena zabiegu mikroskleroterapii: 250-600 zł. Cena zależy od ilości podanych ampułek. Podczas jednego zabiegu można podać maksymalnie dwie ampułki. Ilość podanych ampułek zależy od wielkości leczonego obszaru.

Lekarz wykonujący zabieg mikroskleroterapii

Zabiegi mikroskleroterapii wykonuje:
- specjalista chirurgii ogólnej, flebolog dr Paweł Mrozowski,
- specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej dr n. med. Andrzej Witczak.