Przepuklina. Leczenie przepuklin.

Przepuklina - opis zabiegu

Przepuklina nigdy nie ulega samoistnemu wyleczeniu ani zmniejszeniu. Obecnie nie ma żadnej skutecznej metody nieoperacyjnego leczenia przepukliny. Przepuklina jest klasycznym przykładem choroby, której jedyną metodą leczenia jest leczenie zabiegowe. Przepuklinę pachwinową, przepuklinę udową, a także przepuklinę brzuszną operujemy w trybie pobytu jednodniowego bez hospitalizacji. Przepuklinę pachwinową i przepuklinę udową operujemy metodą beznapięciową, bezszwową z użyciem siatek tzw. metodą "Trabucco".

Informacje na temat operacji przepukliny

Przepuklina - opis zabiegu

Operacja przepukliny polega na wypreparowaniu, zaopatrzeniu worka przepuklinowego i założeniu siatki wzmacniającej ściany kanału pachwinowego uniemożliwiając tym samym nawrót przepukliny. Operacja przepukliny wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym. Zastosowanie nowoczesnej techniki operacyjnej i specjalnej siatki pozwala na szybki powrót pacjenta do codziennych zajęć. Małe cięcie skórne zapewnia lepszy efekt kosmetyczny, lepsze gojenie się rany i redukuje do minimum dolegliwości bólowe, zapewniając szybko pełną sprawność. Zabieg kończy założenie szwu śródskórnego lub plasterków skórnych. Po zabiegu można przyjmować leki przeciwbólowe, jeżeli pacjent odczuwa taką potrzebę.

Operacja przepukliny metodą "Trabucco"

Zarówno przepuklina pachwinowa jak i przepuklina udowa w Centrum Chirurgicznym "Fragmat-Med" operowana jest metodą beznapięciową, bezszwową z użyciem siatek tzw. metodą "Trabucco".Bezszwową (do mocowania siatki nie stosuje się szwów), beznapięciową (ułożenie siatki bez szwów gwarantuje brak napięcia w ranie i stwarza optymalne warunki do gojenia). Metoda "Trabucco" to najnowsza, najszybsza i niezwykle skuteczna metoda leczenia przepuklin. Operujemy także przepukliny metodą Lichtensteina.

Po zabiegu pacjent kilka godzin pozostaje pod kontrolą lekarza - większość pacjentów po 2-3 godzinach opuszcza klinikę. W szczególnych przypadkach istnieje także możliwość pozostania na noc pod fachową opieką pielęgniarską. Termin zabiegu ustalany jest po wstępnym badaniu.

Badania niezbędne do wykonania operacji przepukliny:

  • poziom elektrolitów,
  • APTT, grupa krwi,
  • w niektórych przypadkach wymagane jest także EKG oraz konsultacja internisty lub kardiologa.

Zalecenia po zabiegu przepukliny

Dzień po operacji przepukliny pacjent powinien wrócić do codziennych czynności - chodzenie przyśpiesza rekonwalescencję. Przez pierwsze dwa tygodnie po operacji przepukliny należy ograniczyć dźwiganie. Do pracy fizycznej pacjent może powrócić cztery tygodnie po zabiegu.

Cena leczenia przepukliny

Konsultacja do zabiegu przepukliny: 100 zł

Operacja przepukliny pachwinowej: 2600 - 3000 zł*

Operacja przepukliny udowej: 2400 - 2800 zł*

Operacja przepukliny brzusznej: 1800 - 2000 zł*

* Cena zależy od rodzaju, wielkości i stopnia zaawansowania przepukliny.

Lekarz wykonujący operacje przepuklin

Operacje przepuklin wykonuje:

  • dr n. med. Justyna Cielecka, specjalista chirurg.
  • dr Paweł Mrozowski, specjalista chirurg,
  • dr Miłosz Łukasik, specjalista chirurg.
  • Przepuklinę pachwinową, udową, a także przepuklinę brzuszną operujemy w trybie pobytu jednodniowego bez hospitalizacji. Przepukliny pachwinowe i udowe operujemy metodą Trabucco - metoda beznapięciowa, bezszwowa z użyciem siatek.

    Przepuklina