Brodawki, kurzajki, znamiona odciski laserem CO2

Zabiegi laserem CO2

Laserem CO2 usuwamy: brodawki, kurzajki, znamiona, włókniaki i odciski, zmiany barwnikowe, wrastające paznokcie, niektóre blizny. Działanie lasera CO2 polega na niezwykle precyzyjnym przekazaniu ciepła do tkanki powodując jej odparowanie oraz dokładne zamknięcie naczyń. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W naszej Klinice używamy lasera CO2 z Ultrapulsem. Wyjątkowość tego urządzenia polega na niezwykle krótkim czasie impulsu laserowego w ultrakrótkich odstępach. Dzięki temu, w niektórych przypadkach możliwe jest wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Dodatkowo w trakcie zabiegu wykorzystujemy ewakuator oparów z wielostopniowym systemem filtracji, który zapewnia bezpieczeństwo pracy zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza. Ewakuator oparów eliminuje również nieprzyjemny zapach powstający w trakcie odparowywania zmian na powierzchni skóry.

Zalety zabiegu usuwania zmian skórnych laserem CO2

  • mała inwazyjność zabiegu,
  • brak krwawienia po zabiegu,
  • szybkie gojenie się ran,
  • dobry efekt kosmetyczny - brak uszkodzenia otaczających tkanek,
  • brak możliwości zakażenia żółtaczką i wirusem HIV - zabieg wykonywany jest metodą bezkontaktową.

Po zabiegu usuwania zmian skórnych laserem CO2

Bezpośrednio po zabiegu miejsce po usuniętej zmianie pokryte jest szaro-beżowym strupkiem. Skóra otaczająca miejsce wycięcia może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Po ustąpieniu znieczulenia może pojawić się nieznaczne pieczenie, a nawet ból. Długość gojenia się rany zależy od rozległości i ilości zmian. W celu szybkiego powrotu do zdrowia po zabiegu i uniknięcia powikłań po zabiegu wykonanego laserem CO2 bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarskich. Nie przestrzeganie zaleceń może prowadzić do powikłań pozabiegowych. Zaleceniem bezwzględnym po zabiegu jest:

  • dbałość o czystość i higienę leczonego miejsca,
  • unikanie podrażnień mechanicznych okolic pozabiegowych,
  • w miejscach po usuniętych zmianach nie wolno stosować żadnych kosmetyków i leków niezaleconych przez lekarza wykonującego zabieg,
  • unikanie długotrwałego moczenia zmian pooperacyjnych,
  • zakaz opalania (słońce, solarium) zagojonych miejsc przez okres od 2-6 miesięcy.

Każdy pacjent i każda jednostka chorobowa wymaga odrębnego traktowania, dlatego szczegółowe zalecenia pozabiegowe otrzymają Państwo od lekarza wykonującego zabieg.

Cena zabiegu usuwania zmian laserem CO2

Cena za usunięcie jednej zmiany laserem CO2 - od 150 zł*
Laserowe usuwanie wrastającego paznokcia - 300 zł *cena zależy od wielkości zmiany, w przypadku większej ilości zmian o cenie zabiegu decyduje lekarz w trakcie konsultacji.

Lekarz wykonujący zabiegi laserem CO2

Zabiegi laserem CO 2 wykonuje specjalista chirurg - Mariusz Wojtczak. Dr Mariusz Wojtczak jest pracownikiem Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej.

Zmiany skórne usuwamy metodą chirurgiczną lub laserem. Wybór metody zależy od rodzaju zmian. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie badania histopatologicznego usuniętego znamienia.